Home » Sortides carretera

Sortides carretera

Calendari Sortides temporada 2019

 

7:30 h.                               20 d’Abril              ST. SADURNÍ

Manresa, P. de Vilomara, Castellbell, Vacarisses, Olesa, Martorell, Gelida, St. Sadurní . Tornada per St. Quintí de Mediona, La Pobla de Claramunt, Òdena, Manresa.         130 km

 

7:30 h.                                27 d’Abril                  L’ESPUNYOLA

Manresa, Cardona, Cruïlla Sorba, Navès, L’Espunyola (Cal Parera). Tornada per Casserres, Puig-Reig, Santpedor, Manresa   115 km

 

7 h.                                   4 de maig            ST. MIQUEL DEL FAI

Manresa, Rocafort, Mura, la “V”, St. Llorenç S., St. Feliu de Codines. Tornada per St. Miquel del Fai, St. Quirze Safaja, Castellterçol, Granera, Calders, Manresa    117 km

 

 6:45 h.                            11 de maig                  CERVERA                                                 

 Manresa, Rajadell, Calaf, St. Martí de Sesgueioles, La Panadella, mur de Rubinat, Cervera. Tornada per Les Oluges, St. Ramon, Ferran, Conill, Calaf, Manresa   135 km                   

 

 6:30 h.                           18 de maig              LLADURS

Manresa, Súria, Cardona, Solsona, Coll de Clarà, Ribera Salada, Montpol de Lladurs(Casa Angrill) Tornada per  Solsona, Cardona, Manresa.   135 km

 

 6:30 h.                            25 de maig      ST. MARTÍ SARROCA 

Manresa, Igualada, Sta. Margarida de Montbui, la Llacuna, St. Martí Sarroca. Tornada per la Rovira Roja, Guardiola de Font Rubí, St. Quintí de Mediona, La Pobla de Claramunt, Òdena, Manresa. 140 km

 

 6:30 h.                       1 de juny              SEVA                                                 

Manresa, Avinyó, Fontfreda, Sta. Eulàlia de R., Vic, Taradell, Coll de la Mansa, Seva.  Tornada per Camí rural a Hostalets, Centelles, St. Quirze Safaja, Moià, Manresa.                140 km                  

 

6 h.                                  8 de juny                 RASOS

Manresa, Sallent, Navàs, Berga, els Rasos de Peguera, Cal Rosal(el Carrilet) Tornada per Gironella, Sallent, Manresa                                               140 km

 

 6:30 h.                           16 de juny                 ALPENS

Manresa, Avinyó, Prats de Lluçanès, Sta. Eulàlia de Puig-Oriol, St. Agustí de Lluçanès, Tornada per Alpens, Cobert de Puigcercós, Merlès, Puig-Reig, Manresa.            145 km              

 

 7 h                                22 de juny       QUEBRANTAHUESOS 

No hi ha sortida programada ja que assistirem a la marxa cicloturista Quebrantahuesos.

Els assistents decidiran la ruta.

 

6 h.                                   29 de juny               GUILLERIES

Manresa, Moià, la Pullosa, Tona, Seva, Mas Vidal, St. Sadurní d’Osormort, cruïlla St. Hilari, Els Cortals. Tornada per Coll de Ravell, Viladrau, Mas Vidal, Seva, Tona, la Pullosa, Moià, Manresa.        156 Km

 

 6:30 h.                           6 de juliol             ST. LLORENÇ DE M.

Manresa, Cardona, Solsona, Pantà Llosa de cavall, St. Llorenç de Morunys. Tornada per Llinars, Coll de la Mina, polígon de la Valldan, Cal Rosal, Navàs, Manresa    150 km

 

 6:30 h.                           13 de juliol                LA TRONA

Manresa, Artés, St. Feliu Sasserra, Oristà, St. Bartomeu del Grau, St. Hipòlit de Voltregà, La trona, St. Boi de Lluçanès. Tornada per Perafita, Prats de Lluçanès, St. Feliu Sasserra, Avinyó, Manresa.                               140 km

 

 6:30 h                           20 de juliol                MAZINGER Z

Manresa, Igualada, Sta. M. de Miralles, Querol, Mazinger Z Urb. Mas del Plata. Tornada per Sarral, Sta. Coloma de Q., St. Martí de Tous, Igualada i Manresa              155 Km

 

 6 h.                             27 de juliol         ESPECIAL ANDORRA

Alàs, la Seu d’Urgell, St. Julià de Lòria, Coll de la Rabassa, Coll de la Comella, Escaldes, Canillo, Coll d’Ordino, La Massana, Andorra la Vella, la Seu d’Urgell, Alàs   118 Km   (dinar)        

    

6:45 h.                          3 d’agost                    BORREDÀ

Manresa, Puig-Reig, Merlès, Cobert de P. Borredà, Tornada per Vilada, Berga, Manresa.     145 Km

 

 7 h.                              10 d’agost               PINÓS

Manresa, Castelladral, Valldeperes, Cardona, Pinós (Hostal de Pinós). Tornada per Prades, Calaf i Manresa 120 Km

 

7 h.                                17 d’agost           QUERALT

Manresa, Puig-Reig, L’Espunyola, Avià, Queralt, Cal Rosal

Tornada directes a Manresa             125 Km

 

 7 h.                          24 d’agost          L’ESTANY                                                 

Manresa, Rocafort, Mura, Navarcles, Calders, Moià, L’Estany. Tornada per Dragon Khan, Oristà, St. Feliu Sasserra, Avinyó, Manresa.                    118 km

 

7 h.                                 31 d’agost            NO HI HA SORTIDA     

El Club organitza la MANBIKE 3H de resistència i s’ha de marcar el circuit. El diumenge hi ha prova infantil.

 

7:30 h.                          7 de setembre    ST. MARTÍ  de TOUS

Manresa, Maians, Igualada, Sta. Maria de Miralles, Bellprat, St. Martí de Tous, Tornada per Igualada, Castellolí, Coll del Bruc, Can Massana, Manresa.      114 km                                        

 

 7:30 h.                          14 de setembre               TERRASSA

Manresa, Calders, St. Llorenç Savall, Castellar del Vallès, Matadepera, Terrassa (Gat Negre), Tornada per Estenalles, Navarcles, Manresa          110 km

 

 7:30 h.                          21 de setembre          PERAFITA

Manresa, Santpedor, Navàs, Gaià, Prats de Lluçanès, Perafita (Cal Pensiró). Tornada per Olost, Oristà, St. Feliu Sasserra, Artés, Manresa.       115 km                                             

 

 8 h.                                 28 de setembre            L’ESPUNYOLA

Manresa, Navàs, Viver, St. Joan de Montdarn, Casserres, L’Espunyola (Cal Parera). Tornada per Montmajor, Cardona, Manresa       107 km                                             

 

 8 h.                                 5 d’octubre                   NAVÀS

Manresa, Calders, Artés, Avinyó, Cornet, Balsareny, Navàs (el Raconet). Tornada per Serrateix, Castelladral,  Súria, Manresa.   100 km

 

8h                                    12 d’octubre                    JORBA

Manresa, Pallarès, les Maioles, Rubió, Jorba . Tornada per plans de Rubió, l’Espelt, Igualada, Òdena, Manresa.  95 km                 

 

8 h.                                  19 d’octubre              BALSARENY

Manresa, Santpedor, Súria, Castelladral, Serrateix, Navàs, Balsareny (el Jardinet). Tornada per Cornet, Avinyó, Artés, Calders, Manresa.       105 km

 

8 h.                                26 d’octubre              CASTELLADRAL

Manresa, Cardona, Valldeperes, Serrateix, Castelladral (alberg de castelladral). Tornada per Súria, Vilaredes, Balsareny, Sallent, Santpedor, Manresa.   100 km

 

8h                                    2 de novembre                      SALLENT

Manresa, P. de Vilomara, Mura, Talamanca, Calders, Artés, Sallent (el Cordobés). Tornada per Balsareny, Vilaredes, Súria, Santpedor, Manresa.                  105 Km

 

8h                                   3 de novembre          MONTSERRATINA

                 

 

classificació provisional

 
CLASSIFICACIÓ PROVISIONAL 13/04/2019    Classificació detallada
    
Daniel Pulido 7   Francesc Tasias 4
David Alsina 7   Joan Ortiz 4
Joaquim Pastor 7   Josep Rodríguez 4
Jordi Orduña 7   Juanjo Ruiz 4
Juan Fernández 7   Oscar Ballesteros 4
Miquel Gómez 7   Roger Santisteve 4
Àngel Fernández 6   Xavier Sanjuán 4
Jaume Vila 6   Eduard Aregall 3,5
Joan Gamisans 6   David Sallent 3
Joan Vilaseca 6   David Til 3
José L. Cosgaya 6   Emili Martínez 3
Josep Ramírez 6   Joan Grané 3
Manuel Ledesma 6   Josep Molina 3
Xavier Balet 6   Míriam Fernández 3
Aina Vila 5   Pau Delgado 3
Antonio Pérez 5   Pilar Torrents 3
Dani Rodríguez 5   Ruben Pradas 3
Fèlix Culebras 5   Judit Camprubí 2,5
Fermín Olid 5   Judit Manzano 2,5
Jesús Xixons 5   David Ureña 2
Jordi Pla 5   Héctor Mollà 2
José A. Muñoz "Josan" 5   Jordi Flotats 2
Josep López Carreño 5   Miquel A.Fernández 2
Luís M. Bonachera 5   Paco Berengeno 2
Oscar Ruiz 5   Xavier Martínez 2
Xavier Clotet 5   Aida Pastor 1
Xavier Iglesias 5   David Márquez 1
Jordi Balet 4,5   Fabián Navarro 1
Josep Mª Genescà 4,5   Manolo Hernández 1
Ángel González 4   Miquel Bover 1
Antoni Franco 4   Roger Franco 1
Antonio Escalzo 4   Valentí Martínez 1
Dolors Cotes 4   Xavier Alcalà 1
 

Classificació provisional Schools Carretera

CLASSIFICACIÓ PROVISIONAL 07/04/2019        Classificació detallada

 

Jordi Orduña 4
Laura Arcal 3
Xavier Sanjuán 3
Fermín Olid 2
Marta Torreguitart 2
Noemí Elvira 2
Carme Cruz 1
Carme Roges 1
Celdoni Sala 1
Joan Babot 1
Jordi Homs 1
José L. Gil 1
Juanjo Ruiz 1
Pilar Torrents 1
Teresa Segarra 1
Xavier Balet 1
Esport Ciclista Manresà Talamanca, 1, entl. despatx 10 08241 MANRESA BarcelonaTel: 676 409 835 esportciclistamanresa@gmail.com

Àlbums de Fotos

Picassa E.C.M.

Tracs del Club

Wikiloc E.C.M.